15 kwiecień 2021

Niebezpieczna jazda młodego kierowcy pod jednym z wągrowieckich marketów

Finałem były dwa uszkodzone samochody. Nagranie wyczynu z końca marca trafiło do internetu. Policjanci ustalili kierującego, 25 latek z gminy Skoki ukarany został 500 złotowym mandatem.
REKLAMA

Motoryzacja jest pasją wielu osób. Niestety sytuacja pandemiczna uniemożliwia od dłuższego czasu organizowanie zlotów i spotkań osób dzielących swe zainteresowania.

Jeżeli realizacja swych pasji idzie w parze ze zdrowym rozsądkiem, to wszystko jest w jak najlepszym porządku. W chwili jednak gdy naruszane są przepisy prawa, bezpieczeństwo, zakłócanie porządku publicznego, wtedy trzeba liczyć się z reakcją Policji.

Do organizowania różnego rodzaju rajdów, wyścigów służą przeznaczone w tym celu przestrzenie. Niekiedy są to w pełni wyposażone tory z gładkimi utwardzonymi nawierzchniami, innym razem są to szutrowe tory organizowane dla tzw „wyścigów złomów”

Parkingi pod marketami, aquaparkiem, czy inne miejsca służące mieszkańcom, nie powinny być wykorzystywane do organizacji wyścigów, wprowadzania aut w poślizgi, czy inne stwarzające zagrożenia aktywności. Osoby decydujące się na podobne zachowania narażaja się na odpowiedzialność zgodnie z obowiązującymi przepisami.

 

opis filmu - samochód osobowy prowadzony w poślizgu uderza w stojący pojazd

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 376.28 KB)

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
wielkopolskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Wągrowcu