Byli szybcy, byli głośni i tacy, którzy nie podporządkowali się wyrokom sądów
Od ostatniego zdarzenia warto zacząć z małym przypomnieniem, że nieodpowiednie zachowanie krótko przed północą może być uciążliwe dla sąsiadów i być przedmiotem wezwania interwencji Policji. Wezwanie do mężczyzn pijących alkohol, używających wulgaryzmów i bardzo głośno się zachowujących, na os. Jeżyka jest takim właśnie przykładem. Dwóch mężczyzn w wieku 23 lat i jeden 32-latek, zakończyło spotkanie z mandatami porządkowymi w kieszeni. Plac zabaw pod blokiem to niekoniecznie dobre miejsce na spożywanie alkoholu i towarzyskie nocne rozmowy.
Przypominamy, o odpowiedzialności karnej za łamanie zakazów sądowych. Zgodnie z art 244 Kodeksu Karnego, osoba łamiąca sądowy zakaz podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.
Wciąż jednak nie brakuje osób, które takie zakazy lekceważą. 9 czerwca policjanci zatrzymali do kontroli VW Caddy, 35-letni mieszkaniec powiatu obornickiego posiadał orzeczony wyrokiem Sądu Rejonowego w Miastku dwuletni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.
10 czerwca w Wągrowcu, policjanci zatrzymali 29-letniego wągrowczanina, który kierował Fordem Fiesta. Mężczyzna posiadał 2 aktywne zakazy kierowania pojazdami wydane przez Sąd Rejonowy w Wągrowcu i Sad Rejonowy w Bydgoszczy.
Wciąż pracy nie brakuje policjantom kontrolującym prędkość 11 czerwca w Pokrzywnicy około godz. 11:50 kierująca Volkswagenem Golfem 40-letnia mieszkanka Skórzewa, przekroczyła dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 57km/h MKK Konsekwencją był mandat 1500 zł,13 punktów karnych i zatrzymane elektronicznie prawo jazdy na okres trzech miesięcy.
Pod wieczór około godziny 19:00 kierujący Skodą 40-letni mieszkaniec Biskupic poruszał się w obszarze zabudowanym z prędkością 102 km/h. Mężczyzna otrzymał mandat karny w wysokości 3000 zł i 13 punktów karnych i zatrzymane elektronicznie prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Przypominamy, że osoby, które w okresie 2 lat ponownie popełnią wykroczenie z danej kategorii (m.in. przekroczenie prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu), wówczas kara grzywny wzrasta dwukrotnie.