21 kwiecień 2021

500 złotowy mandat dla nieostrożnego właściciela zwierzęcia

Jeżeli zwierzę stwarza zagrożenie dla człowieka, to w przypadku interwencji Policji jego właściciel otrzyma 500 złotowy mandat karny.
REKLAMA

Wągrowieccy policjanci co jakiś czas otrzymują informacje o sytuacjach, w których właściciele nie zachowują zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia – mowa tutaj głównie o zwierzętach domowych, czy gospodarskich, które samowolnie opuszczają teren posesji, wbiegają np. na drogę – takie sytuacje zagrożone są grzywną w wysokości do 250 złotych.

Kiedy zwierzę dodatkowo swym zachowaniem zagraża życiu lub zdrowiu człowieka, wówczas jego właściciel otrzyma od policjanta mandat w wysokości 500 złotych. Interwencję, gdzie wyczerpane zostały znamiona art 77 § 2 Kodeksu Wykroczeń policjanci przeprowadzali wczoraj w jednej z miejscowości w Gminie Skoki. Pies, nad którym nikt nie panował, atakował przechodniów. Mieszkańcy, którzy doświadczyli ataku psa postanowili zadzwonić na numer alarmowy 112. Interweniującym policjantom zostały wyjaśnione wszystkie okoliczności, opisano zachowanie zwierzęcia. Co więcej, ataki psa na przechodzących ludzi miały miejsce już wcześniej. Interweniujący policjanci wobec właścicielki psa przeprowadzili postępowanie mandatowe, w trakcie którego nałożyli 500 złotowy mandat karny.

Apelujemy do wszystkich właścicieli zwierząt aby dołożyli wszelkich starań, żeby nikt nie czuł się przez nie zagrożony. W tym przypadku zapewnienie właściciela „on jest niegroźny”, „nigdy nie ugryzł” itp. to za mało.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
wielkopolskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Wągrowcu