Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, przeważająca część kontynentu pozostanie w zasięgu niżu znad Skandynawii, w strefie oddziaływania układu frontów atmosferycznych. Jedynie na południu dominować będą wyże znad Bałkanów i Hiszpanii. Polska będzie w zasięgu wspomnianego niżu, a na krańcach wschodnich zaznaczy swoją obecność front okluzji. Z zachodu napływać będzie cieplejsze powietrze polarne morskie.
Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 989 hPa i będzie się wahać.
W środę zachmurzenie duże. Miejscami opady deszczu, na północnym wschodzie i wschodzie oraz lokalnie na południu miejscami deszcz ze śniegiem lub mokry śnieg. Prognozowane wysokości opadu miejscami od 10 mm do 15 mm. W górach możliwy przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm do 10 cm. Na południu Polski opady przejściowo mogą marznąć powodując gołoledź.
Temperatura maksymalna od 4 st. C w rejonach podgórskich Karpat i na Suwalszczyźnie, około 8 na wschodzie i częściowo w centrum do 12 st. C na zachodzie; nieco chłodniej tylko na Podkarpaciu, około 1 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, na wschodzie w porywach do 70 km/h, w centrum do 80 km/h, a na zachodzie do 90 km/h, zachodni i południowo-zachodni. Na zachodzie lokalnie możliwe burze z porywami do 100 km/h. Nad morzem wiatr okresami dość silny i silny, od 45 km/h do 55 km/h, w porywach do 110 km/h, wysoko w Karpatach porywy wiatru do 115 km/h, w Sudetach do 160 km/h. W górach wiatr może powodować zamiecie i zawieje śnieżne.(PAP)
mas/ apiech/