11 kwiecień 2021

Podlaskie: od poniedziałku zmiany w nowym rozkładzie jazdy pociągów POLREGIO

fot. PAP
Wprowadzenie od maja codziennych pociągów na trasie Białystok-Waliły, autobusowa komunikacja zastępcza w kilku miejscach spowodowana remontami - to główne zmiany w nowym rozkładzie jazdy pociągów POLREGIO w Podlaskiem, który będzie obowiązywał od poniedziałku 12 kwietnia.
REKLAMA

Powodem zmian są np. modernizacje na odcinkach Białystok-Szpietowo (fragment trasy Rail Baltica Warszawa-Białystok) oraz na linii Białystok-Kuźnica Białostocka-Sokółka-Suwałki - podało w komunikacie POLREGIO. "Realizacja tych zadań będzie wymagała czasowego wstrzymania ruchu niektórych pociągów i wprowadzenia komunikacji zastępczej" - dodano.

Od poniedziałku, w nowym rozkładzie, który będzie obowiązywał do 12 czerwca, na trasie Białystok-Szepietowo jeździć będą tylko dwie pary pociągów, a pozostałe kursy na tej trasie będą się odbywać komunikacją zastępczą, autobusową. Tak samo będzie realizowane jedno połączenie na trasie Białystok-Łapy-Białystok. "Nie ulegają zmianie lokalizacje miejsc zatrzymań autobusowej komunikacji zastępczej" - podano w komunikacie o nowym rozkładzie.

Ułatwieniem dla pasażerów ma być to, że 10 pociągów Intercity na tej trasie będzie honorować bilety okresowe pasażerów pociągów POLREGIO.

Od 12 do 30 kwietnia będą prowadzone prace na linii z Białegostoku do Kuźnicy. Zmiany w rozkładzie będą tam w różnych terminach i w różne dni tygodnia.

Bieżące modernizacje na odcinku Białystok-Sokółka-Suwałki prowadzi PKP PLK. PLK podało w komunikacie, że łączny koszt tych prac to 2,5 mln zł. Będą wymieniane i regulowane szyny, tłuczeń. "W ubiegłym roku PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przeznaczyły 6,6 mln zł na zapewnienie dobrych przejazdów linią Sokółka – Suwałki" - poinformowała ta spółka. Będą prowadzone prace na siedmiu przejazdach kolejowo-drogowych, np. w Wasilkowie. "Prace w Sokółce, związane z modernizacją szerokotorowej linii kolejowej, ograniczone zostały do trzech dni. W dniach 17-19 kwietnia zastępcza komunikacja autobusowa zostanie wprowadzona za wszystkie pociągi INTERCITY na odcinku z Białegostoku do Suwałk oraz POLREGIO na odcinku Sokółka – Sidra" - podało PKP PLK.

Od maja, codziennie będzie jeździł pociąg na trasie Białystok-Waliły. W ostatnich latach na tej trasie jeździł pociąg tylko w weekendy w sezonie turystycznym. Teraz pociąg ten będzie jeździł codziennie od 1 maja do 26 września - podało POLREGIO powołując się na decyzje podjęte przez zarząd województwa podlaskiego. Do Walił będą jeździć dwie pary pociągów dziennie.

Ponieważ wprowadzane zmiany mają w wielu przypadkach szczegółowy charakter, POLREGIO apeluje do pasażerów, aby przed podróżą dokładnie sprawdzić godziny odjazdów. Szczegóły np. na https://portalpasazera.pl. (PAP)

autor: Izabela Próchnicka

kow/ krap/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
wielkopolskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Wągrowcu